בניית אתרים

בניית אתרים

בניית אתר אינטרנט מוצלח, שמשרת את העסק בצורה נכונה בכל היבט, היא משימה מאתגרת המורכבת מגורמים רבים, וכדי לנהל נכון את בניית האתר יש צורך בידע מקצועי רב ויכולת לנתב ולכוון  את כל המשתנים לעבר מטרה אחת ברורה.

אפיון
אתר תדמית, אתר חנות או אתר משולב, הם אתרים בעלי מטרות שונות, ולכן יש לבנות אותם בצורה שונה, בהתאם למטרה וליעוד מוגדרים מראש. אתר מוצלח יהיה אתר שממלא את הייעוד שלו בצורה טובה, וכדי לבנות אתר מוצלח יש צורך להתחיל את התהליך באפיון מקצועי.

אפיון האתר חייב לכלול באופן ברור מספר פרמטרים:

  • הגדרה של מטרות האתר: האם המטרה היא ליצור תדמית מסוימת לעסק? האם מדובר באתר שמלמד אודות העסק? האם המטרה היא לספק מידע לגולשים,  להביא לקוחות חדשים לחברה או עודד קניות בצורה ישירה? יכולה להיות לאתר יותר ממטרה אחת, אך צריך לתעדף את המטרות השונות לפי סדר החשיבות שלהן.

  • מהו היעד: כמה גולשים אנחנו רוצים לראות באתר כל חודש, מהי כמות הפניות שאנחנו מצפים לקבל דרכו, כמה נרשמים הוא הביא או כמה כסף עליו להכניס מקנייה ישירה מדי חודש.

  • קהל היעד: מיהו קהל היעד של העסק או של האתר?

  • תקציב: עלינו לדעת מהו התקציב העומד לרשותנו כדי שנוכל להשתמש בכסף בצורה מועילה, תוך חלוקת משאבים נכונה.

  • ניהול האתר: מי ינהל את האתר בסופו של התהליך – מישהו מעובדי החברה, גיוס מישהו ייעודי מבחוץ או חברה מקצועית חיצונית?

מתוך התשובות לשאלות אלה נוכל לגזור את מראה האתר ועיצובו, התוכן שיהיה בו ועוד, המהווים את הבסיס לאתר מוצלח.

מסמך אפיון אתר צריך ליצור, למעשה, תמונה בהירה של האתר, עוד לפני שהוא נבנה בפועל: סוג התוכן שיהיה באתר, כאמור, אך גם את סוג פורמט התוכן בה יופיע כל דבר – בוידאו או בכתוב, סדר הופעת התוכן באתר וסדר העמודים שלו, השפה העיצובית שלפיה יבנה האתר ועוד. כאמור, מסמך האפיון הוא תיאור מדויק ומפורט של האתר, והוא חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מנוסים כדי שהוא יעשה נכון וכדי שהתוצאה תהיה אתר מוצלח שעונה על המטרות שלו.

בנייה
רק לאחר שיש מסמך אפיון מפורט ניתן להתחיל בבניית האתר, ואם מסמך האפיון אכן נעשה בצורה מקצועית, בניית האתר הופכת לנושא טכני שנסתיים בזריזות. כמובן שתמיד יש מקום לשיפורים ותיקונים כאשר האתר מתממש, אך העבודה הקשה כבר מאחורינו.

על חשבוננו!
אם אתם בדיוק בדרך לבניית אתר חדש או חושבים על זה, חברת וובמנג'ר מציעה לכם פגישת ייעוץ ללא עלות, על חשבוננו!
הפגישה אינה מחייב אתכם כלפינו, אך יכולה לחסוך לכם כסף רב שאתם עלולים להוציא על בניית אתר שפשוט לא מתאים לצרכי העסק שלכם.

עיצוב האתר
עיצוב האתר הוא נגזרת של המטרות שהגדרנו במסמך האפיון, כמו כל דבר הקשור אליו, וצריך לדבר בשפה העיצובית הכללית של העסק ושל הפרסומים שלו בכל מדיה אחרת מחוץ לאינטרנט, במידה ויש כזו. העיצוב הסופי נקבע בשיתוף עם הלקוח, כמובן, ולפי טעמו, אך כדאי שהוא יעשה על ידי מעצב מקצועי שידע לשלב חדשנות במידה יחד עם עוגן יציב ומוכר, שלא יערער את בטחונם של הגולשים. את כל זה יש לעשות בהתחשב בקהל היעד של האתר, כמובן, ובמטרות שלו.

לאתר שלכם, כמו לכל אתר אחר, יש בממוצע 3 שניות לגרום לרושם ראשוני חיובי אצל הגולש לפני שהוא מחליט, אינסטיקטיבית לעיתים, האם להמשיך הלאה או לצאת מהדף ולא לשוב אליו. עיצוב האתר קובע את רוב הרושם הראשוני הזה, ותוכן האתר מגבה אותו.

התאמה למובייל
המומחים בתחום מדברים על כך שכ- 60% מנפח הגלישה באינטרנט היום מתבצע מתוך מכשירים ניידים כמו טלפונים סלולריים חכמים, טאבלטים ואייפדים. חשוב לדעת שכדי שהאתר שלכם יהיה נגיש מהמכשירים הניידים, ולא רק נגיש אלא גם יראה טוב ונכון ולא בצורה מעוותת וחסרה, יש לדאוג לערוך לאתר התאמה מיוחדת למובייל ברמת התכנות, עוד בשלב בניית האתר. אתרים שאינם מותאמים למובייל בם אתרים ישנים ומיושנים, שאינם מקודמים בצורה טובה ומאבדים גולשים רבים בשל הבעיתיות בגישה אליהם מתוך המכשירים הניידים.

מערכת ניהול תוכן
על מערכת ניהול התוכן או התוכנה לבניית אתרים בה יעשה שימוש באתר שלכם מבססים את התוכניות, התכנים, העיצובים ואת צורות הקידום של האתר. מדובר בשלד של האתר וכאשר מפתחים או רוכשים מערכת ניהול תוכן יש לעשות זאת על בסיס צרכי העסק ומטרות האתר, כפי שהגדרנו במסמך האפיון, תוך מתן דגש לעתיד ולצורך לשמור על עדכנות דיגיטלית בתוך עולם האינטרנט המתחדש ללא הרף. מערכת ניהול התוכן של האתר אמורה להיות מערכת מתעדכנת שמסוגלת להחזיק את האתר לכמה שיותר זמן בצורה מיטבית

יש הרבה מאוד סוגים של מערכות ניהול תוכן שניתן לרכוש או לשכור, את חלקן ניתן לנהל בצורה עצמאית לאחר הדרכה קצרה ואת חלקן יכולים לנהל אנשי מקצוע ומתכנתים בלבד. סוג מערכת ניהול התוכן האידיאלי עבור האתר יקבע בהתאם לתקציב העומד לרשותכם ובהתאם להעדפה שלכם.

לאחר שנסיים את מסמך האפיון נוכל גם להמליץ על מערכת ניהול תוכן ואתם מוזמנים לקבוע פגישה כבר עכשיו.

 

מוזמנים ליצור קשר